Zastosowanie

Domy spokojnej starości

Mikrobiologiczne produkty higieniczne BIODOR są idealne do codziennego sprzątania w różnych miejscach, takich jak: mieszkania z opiekunami, pomieszczenia z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, domy opieki i domy spokojnej starości. Przeważająca większość zanieczyszczeń organicznych wymaga zastosowania produktów BIODOR! Jego mikrobiologiczny skład działa na podłogi, linoleum, płytki w sanitariatach, a także na wykładziny dywanowe, tapicerka, materace itp.

100% higieny, 0% brzydkiego zapachu dzięki mikrobiologii.

Domy pomocy
Siła natury - przeciw nieprzyjemnym zapachom

Problemem jest to, że ludzie nie lubią o tym rozmawiać. Pomimo profesjonalnego sprzątania w miejscach wrażliwych, takich jak pomieszczenia sanitarne, mogą występować uciążliwe zapachy. Ten problem można rozwiązać w sposób zrównoważony za pomocą bakterii, obiecując dostawę mikrobiologicznych środków czyszczących, takich jak Biodor.
W budynku Fundacji Bodelschwinghschen w Bielefeld-Bethel przeprowadzono z powodzeniem test praktyczny!

The v. Bodelschwinghschen Bethel Foundations są największymi instytucjami diakonalnymi w Europie. W sumie około 100 000 osób jest leczonych, szkolonych lub otrzymuje porady każdego roku w Betel i różnych innych miejscach, takich jak Hanower, Berlin i Dortmund. Około 15 000 pracowników zaangażowanych jest w pomoc dla osób niepełnosprawnych, opiekę nad osobami starszymi, pomoc dla młodzieży i pomoc na rzecz bezdomności, szpitale ostrej opieki, psychiatrię i rehabilitację zawodową. Bethel została założona w 1867 roku jako zakład dla epilepsji chorych dzieci i młodzieży.
Pięć lat później pastor Friedrich von Bodelschwingh przejął kierownictwo i zbudował niewielką instytucję w Bielefeld o zróżnicowanej i szeroko rozgałęzionej ofercie pomocy. Większość ofert pomocy nadal koncentruje się w Bielefeld i obejmuje teraz całą dzielnicę. Tutaj spotykamy Josefa Tiemanna. Kierownika operacyjnego firmy usługowej Gebäudereinigung Bethel. Sprzątanie budynku zostało zlecone firmie w 1968 r., wcześniej sprzątanie było w rękach mieszkańców i opiekunów. Obecnie około 160 pracowników świadczy profesjonalne usługi sprzątania budynków zarówno dla Fundacji, jak i dla klientów zewnętrznych. Jednak nie wszystkie obszary fundacji są sprzątane, ale firma bezpośrednio konkuruje z innymi firmami sprzątającymi i cyklicznie bierze udział w przetargach. „Ale konkurencja nie jest zła, zmniejsza ryzyko wpadnięcia w rutynę, a klientom gwarantuje doskonałą wydajność w zakresie sprzątania i opieki”, mówi Josef Tiemann. Podkreśla, że jego firma działa profesjonalnie z dobrze wyszkolonymi pracownikami. Około czterech procent pracowników jest zatrudnionych dorywczo, pozostała część jest na etacie.

Zły zapach jest tematem tabu

Jak zastosowałeś mikrobiologiczny środek czyszczący do zwalczania brzydkich zapachów?
"Wszędzie są problemy z zapachami, tylko nikt nie chce o tym rozmawiać" - mówi Josef Tiemann. Na przykład w Betel pojawił się problem na przestrzeni treningowej, gdzie toaleta znajduje się między biurem a kuchnią. W tym obszarze sanitarnym rozpoczęto próbę środka mikrobiologicznego Biodor.
Sekretem tego środka czyszczącego są specjalnie dodane szczepy bakterii. Podczas, gdy niektóre bakterie uwalniają cuchnące gazy w swoim metabolizmie, bakterie zawarte w Biodorze likwidują bez zapachowo. Szczepy bakteryjne zostały wybrane, rozmnożone w bardzo dużych ilościach, skierowane na zarodniki i dodane do produktów Biodor. Ale tylko przy odpowiednich warunkach do życia, to jest, gdy obecne są: pożywienie, wilgoć i ciepło, zarodniki rozwijają się z powrotem do bakterii i zaczynają likwidować bezwonnie środek spożywczy. Ich pożywieniem są organiczne osady, takie jak mocz, białko, skrobia, oleje lub celuloza. „Podczas gdy standardowe środki czyszczące są skuteczne tylko na powierzchni, BIODOR wywiera swój wpływ także w szczelinach, jak bakterie w trudno dostępnych miejscach, np. w porowatych ścianach lub pęknięciach, gdzie wykonują swoją pracę”, powiedział Carsten Schaefer, dyrektor sprzedaży firmy RAN Schumacher, produkuje i sprzedaje BIODOR.
Faza testowa w Betel miała trwać dwa tygodnie, ale po dwóch dniach, według Josefa Tiemanna, można już zauważyć znaczną poprawę. Biodor był stosowany jako kompletny środek czyszczący zamiast zwykłego detergentu. Aplikacja jest prosta: jest czyszczona za pomocą jednostopniowego procesu wycierania, wycieranie na czysto jest wyeliminowane, aby środek czyszczący ciągle działał. Nie wystarczy jednak używać środka mikrobiologicznego tylko przez okres od jednego do dwóch tygodni i usunąć go po wyeliminowaniu uciążliwego zapachu. "Musimy stworzyć dominację z produktem, co oznacza, że bakterie, które rozkładają bezwonną pożywkę, muszą być stosowane w dłuższej perspektywie, w przeciwnym razie brzydkie zapachy ponownie wrócą", wyjaśnia Kurt Schumacher, Partner Zarządzający RAN Schumacher GmbH.

Czyszczenie budynków Bethel

The v. Bodelschwinghschen - Fundacje Bethel w Bielefeld od początku działalności w 1867 roku rozwinęły się w największą firmę diakonalną w Europie. Bethel ma do zaoferowania wiele różnych udogodnień: domy mieszkalne i kliniki, warsztaty i terapie pracy, szkoły i firmy. Firma jest również właścicielem firmy sprzątającej budynki Bethel. Jest to regionalnie działająca firma usługowa o wysokich standardach i głównym przesłaniu, aby realizować życzenia klientów w sposób kompetentny i ekonomiczny. Po szczegółowych konsultacjach opracowuje się koncepcję sprzątania i czyszczenia dostosowaną do konkretnych okoliczności, która jest realizowana przez prawie 160 wykwalifikowanych pracowników w około 500 nieruchomościach na terenie fundacji i poza nią. Jako członek gildii sprzątaczy i mistrzów w budownictwie, Bethel Business Cleaning oferuje szeroki zakres usług skierowanych do prawie wszystkich klientów z branży przemysłu, administracji i opieki zdrowotnej.
W przypadku silnych przykrych zapachów, mikrobiologiczny środek czyszczący stosuje się najpierw w wysokiej dawce 1:10. Jeśli problem pozostaje pod kontrolą, możesz zmniejszyć stężenie środka czyszczącego do dwóch procent. W przypadku silnego nagromadzenia się kamienia, należy użyć detergentu kwasowego w tym przedziale.

Bakterie jako narzędzie rozwiązywania problemów

Drugi test z Biodorem odbył się w domu spokojnej starości w pokojach mieszkańców z nietrzymaniem moczu. "Ponownie, wyniki były bardzo dobre. Biodor postrzegamy jako rewelacyjne rozwiązanie problemu w dziedzinie nietrzymania moczu, na przykład na podłogach z linoleum", mówi kierownik zakładu. Biodor zdobył także punkty w usuwaniu zapachów z wymiocin na dywan. Procedura jest następująca: Zanieczyszczenia są najpierw usuwane z grubsza, następnie powierzchnia oczyszczana przez ekstrakcję natryskową, a kolejnym krokiem jest zastosowanie produktów Biodor. "Jednak środek czyszczący powinien być nie tylko rozpylany na powierzchni, ale również powinien być wprowadzany do gleby z dużą ilością wody, aby produkt dotarł tam, gdzie znajdują się substancje organiczne" - wyjaśnia Kurt Schumacher.

Łatwa obsługa i wszechstronność

Podsumowując, Josef Tiemann daje mikrobiologicznemu środkowi czyszczącemu bardzo dobrą opinie:
- obsługa i dozowanie jest proste.
- środek czyszczący nie jest substancją niebezpieczną, personel sprzątający nie musi pracować z okularami ochronnymi i nie wymaga szkolenia w zakresie substancji niebezpiecznych, a jedynie podstawowego szkolenia.
- ponadto detergent ma neutralne PH (może być używany w dowolnym miejscu, a czyszczone powierzchnie nie zostają uszkodzone).

"Kiedy spotyka się miejsca gdzie są brzydkie zapachy, zawsze mówi się, że nie są one właściwie czyszczone, ale to nieprawda. Ponieważ zwykły środek do czyszczenia powierzchni nie działa dogłębnie. Dla tych problematycznych obszarów znaleźliśmy optymalne rozwiązanie dzięki zastosowaniu mikrobiologicznego środka czyszczącego", podsumowuje Josef Tiemann.

Alexandra Hoess

Domy opieki
BIODOR przeciwko zarazkom i zanieczyszczeniu zapachów w domu opieki

W domu opieki dla sióstr w Bleiburgu w Karyntii mieszkają chorzy psychicznie i ludzie ze starczowzroczną demencją. Mamy tu do czynienia z wyzwaniem związanym ze sprzątaniem – kluczem do sukcesu od października 2006 r. są środki czyszczące Biodor.

TEKST THOMAS PRESSBERGER

Kiedy ludzie stają się zależni od innych, a zatem przychodzą do domu opieki, warunki higieny muszą być utrzymywane tak, jak miał to zapewnione w domu rodzinnym. Dotyczy to również domu spokojnej starości sióstr szkolnych w Bleiburgu. "Tam, gdzie żyją starzy ludzie, zanieczyszczenie substancjami organicznymi, takimi jak mocz, cząsteczki jedzenia, wymioty czy produkty do pielęgnacji ciała jest silniejsze" - mówi Monika Gostentschnig z WEGO. Wynikiem tego jest wysokie stężenie drobnoustrojów chorobotwórczych oraz silny i nieprzyjemny zapach. "Cechą szczególną produktów Biodor jest to, że nie jest to zwykły środek czyszczący", mówi Gostentschnig.

Bakterie zawarte w Biodorze swobodnie występują w przyrodzie, dla ludzi i zwierząt są organizmami całkowicie nieszkodliwymi. Dzięki zastosowaniu Biodoru, udowodniono, że pożywka dla patogennych bakterii jest znacznie mniejsza. Bakterie coli, które są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i niemowląt, znikają całkowicie.

Konwencjonalne środki dezynfekujące działają tylko na powierzchni, zabijając tam wszystkie zarazki. Jak tylko obszar ten zostanie zanieczyszczony zarazkami, następuje ponownie silne zanieczyszczenie. Ponadto Biodor bardzo dokładnie usuwa wszelkie zapachy spowodowane rozkładem materii organicznej. Oprócz działania czyszczącego na powierzchni, zawarte bakterie wnikają w pory, pęknięcia i tkaniny tekstylne. Zużywają organiczne pozostałości i tym samym stwarzają grunt pod żrące zarazki. W rezultacie higiena ulega znacznej poprawie.

TYPOWE ZASTOSOWANIA
- Pomieszczenia sanitarne
- Prysznice i łazienki
- Zanieczyszczone zapachem pomieszczenia i korytarze
- Wejścia do domu
- Przejścia i fasady
- Systemy wody przemysłowej
- Pojemniki na odpadki kuchenne
- Syfony
- Mokre od potu buty i rękawiczki
- Hodowle zwierząt
- Kampingi

"Biodor to nie chemia" - mówi Gostentschnig. Środek oczyszcza według producenta Biodor GmbH dzięki sile natury poprzez bakterie i jest neutralny dla gazów. Nie uszkadza powierzchni i nie atakuje skóry. Można nim również spryskiwać, ponieważ nie zawiera żadnych agresywnych składników. Również zadowolony z Biodor jest personel sprzątający. "Wcześniej używaliśmy bardzo agresywnych i intensywnie pachnących kwaśnych środków czyszczących, więc muszle klozetowe były bardzo szorstkie, doprowadzało to do szybkiego ponownego zanieczyszczenia. Ponadto, drogi oddechowe stały się silne obciążone z powodu substancji kwasowych. Pomyślałam sobie, że się starzeję" - mówi Martha Luschin, jedna ze sprzątaczek.

BIODOR i BIODOR KALKEX

Środek czyszczący BIODOR zawiera tylko nieinwazyjne i nieszkodliwe bakterie. Dopiero po podaniu odpowiedniej ilości wilgoci i ciepła bakterie zaczynają działać. Ich pożywka składa się z moczu, białka, skrobi, tłuszczy, węglowodanów, celulozy, olejów, itp. Bezwonne bakterie BIODOR atakują inne bakterie powodujące brzydki zapach w miejscu ich namnażania się. Biodor nie jest chemią, działa na zasadzie naturalnej. Osiąga się bardzo wysoki poziom higieny, ponieważ przyczyna zanieczyszczenia mikrobiologicznego zostaje wyeliminowana. Biodor jest uważany za bardzo przyjazny dla środowiska.

W sumie w dziale sprzątania pracuje pięciu pracowników. Trzech pracowników pracuje osiem godzin dziennie. Proces czyszczenia w domu spokojnej starości pielęgniarek opiera się na sprawdzonej zasadzie.
Po pierwsze, wózki czyszczące są ulepszane za pomocą systemu kolorów. Do czyszczenia konserwacyjnego w obszarze sanitarnym przygotowuje się czerwone wiadro z Biodor Kalkex (rozcieńczone 100 ml / 5 l wody) oraz rozpylacz z gotowym do użycia roztworem. Na powierzchnie pomieszczeń będzie wiadro z Biodorem 100 ml / 5 l wody, a na glebę Biodor stosuje się z 200 ml / 10 l wody.
Sposób pracy jest następujący: lustra, półki, płytki ścienne w strefie rozpylania, wanna, umywalka z bateriami czyścimy roztworem BIODOR Kalkex.
To samo dotyczy spłukiwania toalet i obszaru poza muszlą klozetową. Ten ostatni jest spryskany wewnątrz, oczyszczony szczoteczką do WC i spłukany. Następnie miska WC jest ponownie spryskiwana. Podłoga jest czyszczona poprzez wycieranie na mokro.
W pokojach proces czyszczenia od góry do dołu. Wolna powierzchnia i boczna powierzchnia szafek nocnych, a także boki i końce łóżek są czyszczone. Uchwyty na drzwiach, klamki drzwi i włączniki światła są również przecierane. Korytarze, salon i jadalnia są również czyszczone Biodorem. Na koniec, pokrowce i ręczniki umieszcza się w roztworze Biodora i myje co drugi dzień.
Personel sprzątający jest zadowolony: "Nigdy więcej brzydkich zapachów, błyszczące powierzchnie potwierdzają naszą pracę. Bez ciągłej zmiany środków czyszczących, bez wycierania, bez smug", mówi Luzhin. "Korzystając z Biodor i Biodor Kalkex, my, nasi mieszkańcy i ich rodziny jesteśmy zadowoleni z czystości i higieny" - mówi dyrektor domu Siostra Regina.