Zastosowanie

Placówki edukacyjne

BIODOR - Dla dobrego samopoczucia w każdym wieku

W przedszkolach wielu małych i dużych ludzi żyje i pracuje w ograniczonej przestrzeni. Właśnie dlatego higiena i czystość odgrywają tutaj bardzo ważną rolę. Małe dzieci są szczególnie wrażliwe na patogeny. Tym ważniejsze są higiena pomieszczeń oraz czyszczenie przedmiotów codziennego użytku, dla uzyskania i zachowania dobrego samopoczucia wszystkich korzystających.

BIODOR zapewnia optymalne rozwiązanie w zakresie poprawy higieny w placówkach edukacyjnych bez szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki zastosowaniu mikrobiologii wszystkie odpowiednie przestrzenie i materiały mogą być skutecznie i naturalnie oczyszczone. Niezależnie, czy chodzi o powierzchnie częstego kontaktu jak zabawki, gry, czy materiały nie nadające się do prania. Czyszczenie BIODOR jest całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia z powodu jego neutralnego pH.

placowki edukacyjne
Centrum edukacyjne Mater Salvatoris sprząta przy użyciu mikrobiologii

© Mater Salvatoris
"Dla nas warto"
http://www.kenyon.at/

Tekst Hansjörg Preims

Schauplatz Centrum Edukacyjne Mater Salvatoris w Wiedniu Neubau to katolicka szkoła prywatna. Kształcą się tam uczniowie w różnym wieku - uczniowie szkół średnich, studenci i licealiści.

Dodatkowo, zielony dom w Kenyongasse Schulerhalier Zgromadzenia Sióstr Boskiego Zbawiciela to duży kompleks: żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, liceum oraz szkoła dla nauczycieli przedszkolnych, w sumie ponad 1500 uczęszczających.
Z higienicznego punktu widzenia skoncentrowanie tylu placówek edukacyjnych pod jednym dachem stanowi wielkie wyzwanie: około 30 sanitariatów, każdy z 3-5 kabinami i pralnia, które są przedmiotem częstych odwiedzin. Zwłaszcza toalety używane przez chłopców są narażone na zapach moczu występujący na powierzchniach urządzeń sanitarnych, pomimo częstego czyszczenia. W każdym razie tak było jeszcze do niedawna.

"I nie nazwałbym tego problemem, ale występowanie brzydkiego zapachu jest niepokojące", mówi z perspektywy czasu kontrolująca działalność placówki, pracownica administracji pani Brigitte Altmann. Wówczas używaliśmy jedynie do czyszczenia konwencjonalnych domowych środków czyszczących, "Tak, czasami kupiłam coś innego, po prostu nie mieliśmy jasno wyznaczonych zestawów detergentów", powiedziała pani Altmann.

Na zalecenie "Poradni środowiskowej"

Ponad rok temu firma doradcza "Die Umweltberatung (https://www.umweltberatung.at/ueber-uns )" została zaproszona do centrum edukacji.
Firma ta zapytała o detergenty, które są używane i zasugerowała, że są już bardziej nowoczesne rozwiązania i zaleca się do czyszczenia powierzchni i podłóg w toaletach stosowanie środków mikrobiologicznych BIODOR.
"Otrzymaliśmy próbkę i wyjaśniono nam, jak jej używać" - powiedziała Altmann.

W wyniku tego - po zużyciu wcześniejszych zapasów środków sanitarnych - Biodor został wprowadzony do użytku i jest stosowany do dziś.
Minęło trochę czasu, zanim zapach moczu zniknął całkowicie z toalet w szkole. Według pani Altmann nie było łatwo zrezygnować ze starych przyzwyczajeń, ale teraz: "każdy sprząta dokładnie i - co było największym problemem z czyszczeniem - wszyscy trzymają się odpowiedniej dawki środka".
Podstawowe czyszczenie płytek, podłóg i powierzchni urządzeń odbywa się za pomocą:
- konkretnego dozowania,
- codziennego sprzątania,
- częściowo powtarzanego czyszczenia konserwacyjnego przy normalnym dozowaniu.
Obie dawki są wskazane na pojemniku Biodor. Podstawowe sprzątanie odbywa się zwykle w dni wolne od zajęć szkolnych, takie jak weekendy, w celu umożliwienia działania Biodor-a co najmniej na noc, albo najlepiej na dwa dni.

Nigdy więcej zapachu moczu, czystość i higiena

Ale skąd wiadomo, czy powierzchnie są czyste czy tylko pozornie czyste?
Pani Altmann i jej personel zajmujący się sprzątaniem domków z wieloletnim doświadczeniem czują się przekonani, że decyzja o zastosowaniu środków BIODOR również pod względem higienicznej czystości była słuszna.

Przedszkola
Produkty BIODOR w przedszkolu
opinie klientów

Używamy produktów BIODOR od lat i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. BIODOR KALKEX używamy do wszystkich pomieszczeń, również pomieszczeń sanitarnych. BIODOR FRESH to nasz produkt czyszczący dla reszty sektora przedszkolnego. Zwłaszcza nowy BIODOR FRESH z nowym zapachem jest przez nas bardzo ceniony.
Detergenty są biodegradowalne i idealnie nadają się do przedszkola.

Z poważaniem
Ilse Schrottenbacher

KITA - plan higieny Biodor