Zastosowanie

Sport i rekreacja

Sporty wodne

Dla większości entuzjastów sportów wodnych to absolutna konieczność: kombinezon! Czy surferzy, kite i windsurfingi, wakeboarderzy, żeglarze czy nurkowie: wszyscy ufają bezpiecznemu ciepłu i ochronie swoich kombinezonów piankowych. Jednak, jak wiadomo, częste korzystanie ze sprzętu sportowego prowadzi do powstawania brzydkich zapachów, a kombinezon nie jest niestety wyjątkiem. Często zdarza się, że z powodu pozostałości organicznych, takich jak pot i mocz, zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Ponadto, jeśli kombinezon nie jest całkowicie wysuszony, ale pozostaje lekko wilgotny, efekt ten jest jeszcze silniejszy. Zdarza się, że brzydki zapach jest tak mocny, że nawet nie myślisz by go ponownie założyć, gdyż nawet skóra może przyjąć ten zapach. 

BIODOR oferuje wydajne, a przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie, które całkowicie eliminuje nieprzyjemne zapachy! Środki czyszczące BIODOR nie tylko obiecują całkowite usunięcie nieprzyjemnego zapachu, są również testowane dermatologicznie, a przez to delikatne dla skóry, materiału i środowiska. Ale BIODOR nie działa tylko z kombinezonami piankowymi! Również inny sprzęt do sportów wodnych, jak buty, rękawice, kaptury, uprzęże, czy też kite i wakeboardowe łodzie stają się czyste i higieniczne dzięki BIODOR!

Sporty wodne
Oczyść buty wakeboard i kiteboard

Śmierdzące buty wakeboard i kite są denerwujące i mogą zepsuć wspaniałą zabawę z latawcem! Na wielu forach wakeboardowych i kite'owych czytamy raz za razem, że kolarze próbowali rozwiązać problem z ich śmierdzącymi butami różnymi metodami - niestety nieudanie. Często ukochane buty kończą zbyt wcześnie swój żywot w śmieciach.

"Moje buty wakeboardowe śmierdzą, co robić?"
To już koniec problemu! Dzięki swoim produktom Biodor Fresh i Fresh Sport, BIODOR rzuca wyzwanie nieprzyjemnemu zapachowi. Jego mikrobiologiczna, nie chemiczna formuła umożliwia wysoce skuteczne i całkowicie przyjazne dla środowiska usuwanie zapachów.
Jednocześnie aplikacja jest bardzo prosta: produkty BIODOR można po prostu rozpylić bezpośrednio na powierzchnię „skażoną”. Płukanie lub obróbka wtórna wodą nie są konieczne. Po nałożeniu mikroorganizmy zawarte w produkcie usuwają cuchnące pozostałości organiczne. Zapach jest całkowicie wyeliminowany a nie tylko przykryty. Buty będą nie tylko czyste, ale pozostaną na dłużej ze swoim właściciel. Wszystko bez niszczenia chemią!

"Do czystych butów - BIODOR"
Ponadto, proces czyszczenia jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika, samego materiału i środowiska, ponieważ mikrobiologiczny środek BIODOR ma neutralne pH i jest biodegradowalny. W związku z tym wszelkie podrażnienia skóry lub reakcje alergiczne są wykluczone. Ponadto, BIODOR nie atakuje materiału, a struktury włókien są zachowane, co zapewnia lepszą trwałość.
"Nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z następnej sesji na wodzie"


Instrukcja aplikacji:
I tak to się robi:

Po prostu rozpylić BIODOR Fresh Spray bezpośrednio w buty i pozostawić do wyschnięcia. Płukanie wodą nie jest konieczne. Buty są teraz gotowe do użycia. Spray jest gotowy do użycia i można go natychmiast używać. Jeśli brzydki zapach jest bardzo silny, powtórz tę procedurę.

Tim Neumann
Tim Neumann (szkoła kitesurfingu VDWS ) o firmie BIODOR
Pomóż kombinezonowi piankowemu - higiena w surfingu i żeglarstwie

Kombinezon piankowy śmierdzi – któż tego nie zna?

Czasem tak nieświeży, że nie chcesz go ponownie zakładać, ponieważ nadal pachnie Twoją skórą i potem po jego zdjęciu. Firma BIODOR obiecuje przyjazne środowisku rozwiązanie z pomocą mikroorganizmów.

BIODOR jest testowany dermatologicznie i zwalcza rzeczywistą przyczynę powstawania nieprzyjemnego zapachu przez zawarte w nim bakterie, likwidując również pozostałości organiczne. Ten proces jest bezwonny.

Tim Neumann, instruktor VDWS i kierownik stacji mówi:
Z tego powodu przez lata próbowaliśmy różnych metod i środków przeciwdziałających smrodowi. Ostatecznie zawsze tylko z umiarkowanym sukcesem: pralka i zwykły detergent znacznie szkodzą kombinezonom piankowym, a inne szampony neoprenowe zawierają toksyczne składniki, takie jak chlor i są stosunkowo drogie. Środki dezynfekcyjne do prania Sagrotan i inne podobne maskowały tylko zapachy moczu przez krótki czas i uszkadzały środowisko, ponieważ podczas suszenia zawsze kapią i w ten sposób dostają się do ziemi. Resztki moczu nigdy nie były skutecznie wypłukiwane. Od sezonu 2015 używamy tylko produktów BIODOR-a w naszej szkole latawców do czyszczenia i neutralizacji zapachów naszych kombinezonów piankowych. W trakcie naszych wielodniowych obozów kitesurfingu nasi uczniowie otrzymują kombinezon na czas trwania obozu z prośbą o codzienne spłukiwanie go świeżą wodą. Działało to do tej pory całkiem dobrze, ale nie można było do końca zapobiec temu, że kombinezony ze względu na pot i resztki moczu oraz niekompletne suszenie są wciąż wydzielał nieprzyjemne zapachy.
Z tego powodu 2-3 razy w tygodniu napełnia się dużą beczką wodą i miesza około 500 ml BIODORA, w którym uczestnicy zanurzają również swoje pianki. Regularne stosowanie preparatu BIODOR FRESH w postaci rozcieńczonej w beczce z wodą powoduje, że pianka zawsze pachnie świeżo. W ciężkich przypadkach stosujemy również nierozcieńczony BIODOR FRASH, nakładając go z butelki z rozpylaczem i wypłukując po krótkim czasie stosowania.

O nas

Jesteśmy rodzinnym zespołem entuzjastów wiatru i wody. Tim prowadzi szkołę latawców VDWS w Oostvoorne od 11 lat i od prawie dwóch lat wspiera swojego syna Maxa, a jego żona Caro dba o każdego gościa. Wybierając zespół dydaktyczny, przywiązujemy wagę do doświadczenia i umiejętności dydaktycznych, które nauczyciele nabyli podczas kursów szkoleniowych VDWS lub IKO. Każdego sezonu wspiera nas gospodarz, który dba o wyżywienie wszystkich uczestników.

https://www.learnkiteboardingnow.de/